Продано фотографію айсберга, який потопив "Титанік". ФОТО

Фотографія айсбергу, який, за припущеннями, став причиною катастрофи "Титаніку", була продана на аукціоні у Британії за 21 тисячу фунтів (737 тисяч грн).

Про це повідомляє SkyNews.

Знімок зроблено вранці 15 квітня 1912 року, через кілька годин після зіткнення величезного пасажирського пароплава з айсбергом, внаслідок якого загинули більше 1,5 тисячі людей.

Понад 700 пасажирів вижили, встигнувши пересісти у рятувальні шлюпки.

Фото: Aldridge & Son

Організатори аукціону Henry Aldridge & Son стверджують, що автором фотографії є головний стюард пароплаву "Принц Адальберт".

Галета з продовольчого запасу рятувальної шлюпки була продана за 15 тисяч фунтів (527 тисяч грн).

Рятувальне печиво за 15 тис. фунтів

Також було продано "вдячний кубок", який майбутня соціалістка Марґарет Браун, що вижила в катастрофі, вручила капітану корабля "Карпатія" Артуру Рострону.

За срібну чашу правили 50 тисяч фунтів, а невідомі поціновувачі історії "Титаніка" виклали за неї 130 тисяч (4,6 млн грн).

26 травня 1912 року. Марґарет Браун вручає кубок капітану "Карпатії"

Кубок з "Карпатії", яка першою прийшла на допомогу пасажирам у рятувальних шлюпках, став третім за вартістю предметом з "Титаніка", проданим на аукціоні.

На першому місці - продана у 2013 році за 900 тисяч фунтів (31,6 млн грн) скрипка. На другому - величезний план "Титаніка" з документів слідчої комісії, проданий у 2011 році за 220 тисяч фунтів (7,7 млн грн).

Скрипка з "Титаніка"

У 2011 році напередодні 100-річчя катастрофи було влаштовано великий розпродаж пов'язаних з історичною подією артефактів (дивіться ФОТО).

У квітні 2012 року в Белфасті відкрито величезний Музей "Титаніка" у вигляді айсберга.

Від газет до телесеріалів: 30 років еволюції політичної агітації в Україні

Протягом 30 років незалежності України політична агітація у нашій країні пройшла шлях від звичайних газет та інформаційних бюлетенів до телевізійних серіалів. З одного боку, постійних змін зазнавала форма агітації, з іншого — деякі елементи, як-от меседжі, у ній залишалися незмінними. Окрім того, з'явився окремий вид "агітації"—"гречкосійство", тобто підкуп виборців різними матеріальними й нематеріальними благами.

За два кроки до війни: Гляйвіцька провокація

31 серпня 1939 року. Невеличке сілезьке містечко Гляйвіц, Німеччина. Вечір. В одному з номерів готелю в центрі міста на застеленому ліжку лежить з закритими очима чоловік. Він вдягнутий і взутий. О 16-00 тишу номера прорізує вимогливий дзвінок телефону, який стоїть на столику біля ліжка. Не відкриваючи очей чоловік простягає руку, знімає трубку і підносить її до вуха. З трубки лунає добре знайомий йому голос: «Терміново передзвоніть!».

«Тройка» чи «Сєвєр»? – депортаційна операція початку квітня 1951 року

70 років тому на території України відбулася остання депортаційна операція, під час якої переважно зі Західної України було виселено 2 487 сімей куркулів, свідків Єгови та колишніх вояків армії Андерса

Черчилль-політик і Орвелл-письменник: дивовижні схожості двох культових особистостей

Мало хто знає, що здавалося б, нічим не пов’язані між собою Вінстон Черчилль та Джордж Орвелл мали насправді багато чого спільного. Обоє випередили свій час, обоє виступали борцями за свободу та демократію, а їхні ідеї, сформовані майже століття тому, залишаються гостро актуальними і дотепер.
Книжка «Черчилль і Орвелл. Битва за свободу», написана журналістом та воєнним кореспондентом Томасом Ріксом, вийшла друком у крафтовому видавництві «Лабораторія». Це порівняльна біографія двох видатних історичних постатей, які ніколи не зустрічались, однак захоплювались один одним на відстані.