В замку на Тернопільщині реконструюють битву з турками 1676 року

У селі Підзамочок (Тернопільська область) розпочався фестиваль "Свято в старому замку".

Про це повідомляє Укрінформ.

Подія відбувається під стінами місцевого ранньомодерного замку, одного з найстаріших в області.

"Вирішили організувати тут свято, щоб привернути увагу громадськості до збереження та відновлення пам’яток історії та культури", - зазначив генеральний директор національного заповідника "Замки Тернопілля" Анатолій Маціпура.

У програмі свята – реконструкція бою захисників замку із турецько-татарським військом 1676 року, лицарські бої, стрільба з лука, майстер-клас з ковальства, "середньовічне дефіле" на мурах старої фортеці.

 В'їзна брама замку

На Тернопільщині нараховується найбільше в Україні замків, фортець та залишків фортифікаційних споруд – 33.

11 із них входять у національний заповідник "Замки Тернопілля".

Замок у Підзамочку споруджений на початку XVII сторіччя на кошти тогочасного власника міста Бучач Яна Бучацького. Розташований на стрімкому лівому березі річки Стрипа, на північ від Бучача.

 Підзамочок

Оборонний комплекс чотирикутний у плані, при ньому було збудовано двоповерховий палац, обмежений п'ятикутними баштами.

В 1676 році замок зруйнувало турецько-татарське військо, під час походу з Кам'янецького еялету на Львів. Відтоді його не використовували як фортифікаційну споруду. У XIX сторіччі частково розібраний на будівельний матеріал.

Всі фото: wikipedia.org

Донині збереглися високі мури, масивна арка південного в'їзду; залишки веж, земельного валу, приміщень. Пам'ятка архітектури національного значення.

ТАКОЖ: Замки і храми Західної України з повітря. Фантастичні ФОТО

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей