В замку на Тернопільщині реконструюють битву з турками 1676 року

У селі Підзамочок (Тернопільська область) розпочався фестиваль "Свято в старому замку".

Про це повідомляє Укрінформ.

Подія відбувається під стінами місцевого ранньомодерного замку, одного з найстаріших в області.

"Вирішили організувати тут свято, щоб привернути увагу громадськості до збереження та відновлення пам’яток історії та культури", - зазначив генеральний директор національного заповідника "Замки Тернопілля" Анатолій Маціпура.

У програмі свята – реконструкція бою захисників замку із турецько-татарським військом 1676 року, лицарські бої, стрільба з лука, майстер-клас з ковальства, "середньовічне дефіле" на мурах старої фортеці.

 В'їзна брама замку

На Тернопільщині нараховується найбільше в Україні замків, фортець та залишків фортифікаційних споруд – 33.

11 із них входять у національний заповідник "Замки Тернопілля".

Замок у Підзамочку споруджений на початку XVII сторіччя на кошти тогочасного власника міста Бучач Яна Бучацького. Розташований на стрімкому лівому березі річки Стрипа, на північ від Бучача.

 Підзамочок

Оборонний комплекс чотирикутний у плані, при ньому було збудовано двоповерховий палац, обмежений п'ятикутними баштами.

В 1676 році замок зруйнувало турецько-татарське військо, під час походу з Кам'янецького еялету на Львів. Відтоді його не використовували як фортифікаційну споруду. У XIX сторіччі частково розібраний на будівельний матеріал.

Всі фото: wikipedia.org

Донині збереглися високі мури, масивна арка південного в'їзду; залишки веж, земельного валу, приміщень. Пам'ятка архітектури національного значення.

ТАКОЖ: Замки і храми Західної України з повітря. Фантастичні ФОТО

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.