У Севастополі спаплюжили вказівники до турецького меморіалу. ФОТО

В Севастополі невідомі вандалізували вказівник, який показує шлях до Меморіалу турецьким воїнам.

Про це у своєму Facebook написав голова Азербайджанської громади Криму Рагім Гумбатов.

На вказівнику, що показує напрямок до меморіалу, зведеного на честь турецьких воїнів, полеглих у Кримській війні [1853-1856 pp.], написали лайку, зазначив Гумбатов.

Він нагадав, що це не перший факт наруги над меморіалами загиблим у Кримській війні. У 2009 році вандалізували монумент азербайджанським воїнам, які брали участь у звільненні Севастополя від нацистських окупантів.

Фото: FB Рагіма Гумбатова

"У 2014-му було осквернено турецький меморіал, - зазначив кримський азербайджанець. - У травні нинішнього року знову вандалізували азербайджанський пам'ятник. "Війни" з мертвими нікому честі не роблять".

Нагадаємо, окупаційна влада Сімферополя організувала публічне спалення опудала президента Туреччини.

Кілька днів тому "голова адміністрації" окупованого Сімферополя Геннадій Бахарєв підтримав ідею перейменувати Турецьку вулицю міста у вулицю Олєґа Пєшкова - загиблого в Сирії російського пілота Су-24.

У 2012 році  Британія повідомила, що планує спорудити в Севастополі меморіал загиблим у Кримській війні британським воїнам.

Інше за темами ВАНДАЛІЗМ, ТУРЕЧЧИНА та КРИМСЬКА ВІЙНА

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.