Під Артемівськом є вулиця імені сепаратиста Кобзона. ФОТО

В місті Часів Яр (Артемівський район Донецької області) досі є вулиця, названа на честь російського співака Іосіфа Кобзона.

Про це повідомляє кореспондент ІП.

Фото: Микола ДЕНИСОВ

На зроблених ним фото видно назву вулиці.

"Тут ще безліч вулиць різних негідників. Щось вже змінюється, щось треба почекати, - прокоментував ситуацію заступник голови Донецької військово-цивільної адміністрації з гуманітарних питань Віктор Андрусів. - Я все шукаю новину про те, що в Донецькій області вже немає жодного Леніна. Навіть на заводах почали знімати. Але це не новина. От те, що вулиця Кобзона - оце зрада. Сумно".

 

Ветеран радянської естради, громадянин РФ Іосіф Кобзон активно підтримує вторгнення російської гібридної армії в Україну. Він народився в Часовому Ярі в 1937 році.

У 2014 році Служба безпеки України включила Кобзона до списку осіб, яким заборонений в'їзд на територію України. 

У лютому 2015 року Кобзон посів 150-е місце у списку осіб, яким заборонено в'їзд до країн ЄС у зв'язку з діями, що загрожують територіальній цілісності України.

У вересні 2015 року Кобзон потрапив до санкційного списку (номер 94), запровадженого Україною у відповідь на російську збройну агресію.

 

У квітні 2014 року в Донецьку невідомі розмалювали пам'ятник Йосипу Кобзону в синьо-жовтий колір.

В серпні 2014 року у Слов'янську (Донеччина) активісти вимагали від депутатів міської ради скасувати рішення про присудження Кобзону звання "почесний громадянин міста".

У вересні 2014 року Дніпропетровська міська рада позбавила Кобзона звання "Почесний громадянин Дніпропетровська" та права виконувати гімн міста. Також почесне звання у виконавця волі Путіна забрали міські ради Полтави і Краматорська (Донеччина).

Інші матеріали за темами ТОПОНІМІКА та МУЗИКА

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.