АНОНС: У МОЗі покажуть фотографії та прочитають лекцію про УПА до Дня захисника України

Напередодні Дня захисника України в стінах Міністерства охорони здоров’я продемонструють виставку «УПА. Історія нескорених» та прочитають лекцію «УПА. Слід в історії».

Фотодокументальну виставку "УПА. Історія нескорених" було створено й уперше презентовано 2007 року. На свій час вона була першим проектом, який у популярній візуальній формі розповідав про історію боротьби Української повстанської армії за незалежність України в 1940-х – 1950-х роках. Своєї унікальності на ниві популяризації знань про ОУН і УПА виставка не втрачає й донині.  

Виставка складається з 32-х двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Загалом експозиція налічує біля півтисячі оригінальних фото та репродукції десятків архівних документів з історії ОУН, УПА та антиповстанської боротьби тоталітарних режимів.

Протягом 2007 – 2016 років виставка побувала в усіх куточках України.

Її авторами є: Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало.

Крім того, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прочитає лекцію "УПА. Слід в історії".

Для участі в лекції прохання зареєструватися за посиланням https://goo.gl/forms/QEmCOYOwNFEa4LCq1

Четвер 13 жовтня

10:00–18:00 – виставка "УПА. Історія нескорених"

14:00 – лекція Володимира В'ятровича "УПА. Слід в історії"

Місце: Міністерство охорони здоров’я, Біла зала (м. Київ, вул. Грушевського, 7)

Вхід до Міністерства – за умови наявності документа, що посвідчує особу.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.