АНОНС: На Волині військовий історик представить книгу "Бойова група "Байєрсдорф"

29 квітня харківський історик Роман Пономаренко презентуватиму свою книгу "Бойова група "Байєрсдорф" у двох містах Волинської області.

Книгу присвячено маловідомому підрозділу серед українських колабораційних формувань - бойовій групі Байєрсдофра. Підрозділ сформували в лютому 1944 року з-поміж солдатів 14-ї дивізії військ СС "Галичина" для боротьби з радянськими партизанами. 

 

Бойові дії з 1-ю Українською партизанською дивізією ім. С. Ковпака стали для майже півтори тисячі бійців дивізії "Галичина" бойовим хрещенням. Роман Пономаренко проведе дві зустрічі з читачами - в Луцьку та в Ковелі Волинської області. 

 

29 січня, неділя

Місце: 13.00 - Луцьк, Бібліотека ім. Олени Пчілки (вул. Шопена, 11), 16.00 - Ковель, Культурно-просвітницький центр (вул. Незалежності, 89).

Організатор: ВГО "Сокіл".

Вхід вільний.

Дивіться також:

Ковель: міцний горішок для радянських партизанів

В лісах під Бродами. Місцями боїв дивізії "Галичина"

Битва за Шостку 1918 року

Шість діб, з 2 по 8 квітня 1918 р., шосткинці билися з більшовицькою Особливою армією Ремньова. Билися з тими самими петроградськими загонами матросів, що 29 січня 1918 р. вбивали київських студентів під Крутами. Шосткинські робітники ціною своїх життів зберегли пороховий завод для Української держави.

Антон Дробович: Гри в одні ворота не буде

Розмова з Антоном Дробовичем, головою Українського інституту національної пам’яті (УІНП) про польсько-українські відносини, спільні плани та проекти, виклики на новій посаді, а також про те, кого він вважає героями України. Інститут Антон Дробович очолив у грудні 2019 року, після того, як виграв конкурс, попереднім керівником був Володимир В’ятрович.

Луцьк в окупації: побороти епідемії й вижити!

Луцьк – одне з перших українських міст, яке було окуповане вермахтом вже надвечір 25 червня 1941 року. Нова окупація приносить не тільки усі «принади» нацистського режиму, але й епідемії

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.