АНОНС: На Волині військовий історик представить книгу "Бойова група "Байєрсдорф"

29 квітня харківський історик Роман Пономаренко презентуватиму свою книгу "Бойова група "Байєрсдорф" у двох містах Волинської області.

Книгу присвячено маловідомому підрозділу серед українських колабораційних формувань - бойовій групі Байєрсдофра. Підрозділ сформували в лютому 1944 року з-поміж солдатів 14-ї дивізії військ СС "Галичина" для боротьби з радянськими партизанами. 

 

Бойові дії з 1-ю Українською партизанською дивізією ім. С. Ковпака стали для майже півтори тисячі бійців дивізії "Галичина" бойовим хрещенням. Роман Пономаренко проведе дві зустрічі з читачами - в Луцьку та в Ковелі Волинської області. 

 

29 січня, неділя

Місце: 13.00 - Луцьк, Бібліотека ім. Олени Пчілки (вул. Шопена, 11), 16.00 - Ковель, Культурно-просвітницький центр (вул. Незалежності, 89).

Організатор: ВГО "Сокіл".

Вхід вільний.

Дивіться також:

Ковель: міцний горішок для радянських партизанів

В лісах під Бродами. Місцями боїв дивізії "Галичина"

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.