Триває зголошення на круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX-XXI століть"

28 липня відбудеться круглий стіл, присвячений 100-річчю створення в Меджибожі 1-го Українського корпусу під командуванням Павла Скоропадського.

Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації та Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" спільно з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України 28 липня 2017 року проводять круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX—XXI століть".

Робота планується за такими напрямами:

1. Історія українського війська ХХ—ХХІ століть. Становлення, випробування в боях і мирним часом.

2. Взаємовідносини військових і українських суспільно-політичних організацій напередодні та під час Української революції 1917—1921 рр.

3. Україна як театр військових дій двох Світових війн. Українці по обидва боки фронтів.

4. Павло Скоропадський — політичний та військовий діяч.

5. Історичні постаті — творці української армії.

6. Рецензії, повідомлення

Заявлені тематичні блоки не є вичерпними і можуть доповнюватися. Робочі мови — українська, польська, російська.

Детальні вимоги до доповідей зазначені тут. Матеріали доповідей надсилати до 20 липня 2017 року на е-mail: mezhybizh@gmail.com.

Для попередньої реєстрації необхідно оформити заявку та надіслати її на е-mail. Заявка повинна містити таку інформацію:

1.Прізвище, ім’я, по-батькові

2. Місто

3. Місце роботи

4. Посада

5. Науковий ступінь, вчене звання

6. Назва доповіді

7. Напрямок, в рамках якого заявляється участь та планується доповідь

8.Телефони

9. E-mail для листування

10. Форма участі заочна/очна

Матеріали круглого столу будуть видані як у друкованому вигляді у періодичному виданні "Науковий вісник "Межибіж", так і в електронному вигляді.

Довідки за телефонами:

067-943-74-04, Ігор Валентинович Западенко, заступник директора ДІКЗ "Межибіж" з наукової роботи.

096-531-74-49 Сергій Анатолійович Щур, секретар оргкомітету.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.