АНОНС: У Києві презентують працю ідеолога націоналізму, вбитого нацистами

Перевидання праці провідного діяча українського національно-визвольного руху, ідеолога українського націоналізму Дмитра Мирона ("Орлика") "Ідея і Чин України" презентують у Києві.

Презентація приурочена до 89-ї річниці створення ОУН (3 лютого 1929 року). 

 

Дмитро Мирон ("Максим Орлик", "Орлик", "Піп", "Андрій"; 1911 - 1942) - провідний діяч ОУН(б), крайовий провідник ОУН на Північно-східних українських землях із центром у Києві (1941-1942). Загинув у перестрілці з агенами нацистського СД на розі сучасних вул. Б. Хмельницького та Лисенка.  

У заході візьмуть участь Голова Проводу Організації українських націоналістів (бандерівців), Генеральний секретар Світового конгресу Українців Стефан Романів, директор НАЦ "Українські студії стратегічних досліджень" Юрій Сиротюк та редактор офіційного видання ОУН(б) "Шлях Перемоги" Віктор Рог.

2 лютого, п’ятниця, 11.00

Місце: прес-центр Української інформаційної служби (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9).

Організатори: Українські студії стратегічних досліджень та Українська інформаційна служба.

Вхід вільний.

Міф про "віроломний напад". Документи з архіву СБУ

"Прибулі у прикордонну смугу німецькі солдати [...] розповсюджують чутки, що командування німецької армії має намір захопити Західну Україну [...]. Виступ німецьких військ проти Радянського Союзу має відбутися після закінчення дощів, як тільки встановиться погода"

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.

Антон Дробович: "Пам'ятання — це спротив забуттю"

Інтерв’ю з науковцем, громадським діячем Антоном Дробовичем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Як витримати тиск КДБ і навіть його висміювати? Досвід Натана Щаранського із книжки "Не злякаюся зла"

У травні 2025 році, через майже 40 років з дня написання, книга радянського дисидента Натана Щаранського "Не злякаюся зла" вийшла українською мовою. Уперше вона була надрукована англійською у 1988-му. У передмові до українського видання Щаранський, який за ці роки встиг стати відомим політичним та державним діячем в Ізраїлі, зазначив: в Україні книга повертається до свого початково призначення — допомагати людям у боротьбі.