Спецпроект

Ізраїль може визнати Голодомор – геноцидом

У Кнессет поданий законопроект, що оголошує Голодомор актом геноциду.

Як повідомляє newsru.co.il його представив на розгляд депутат Акрам Хасон.

 Акрам Хасон. Фото: А. Паруш

Проект оголошує 6 грудня офіційним днем пам'яті жертв Голодомору ."Міністр освіти має право призначати заходи, приурочені до цього дня, а прем'єр-міністр оголошувати про проведення офіційної церемонії" – йдеться в документі.

У поясненнях до закону стверджується, що Голодомор був спланований "радянською владою, щоб нанести удар по українській нації і українській національній ідентичності".

У вересні 2016 року група українських громадських діячів передала групі депутатів Кнесету, що знаходилися на Україні, звернення з проханням визнати Голодомор актом геноциду.

В оточенні депутата Акрама Хасон пояснили, що ідея законопроекту виникла у нього після візиту в Україну в рамках делагації депутатів Кнесету від комісії з питань внутрішніх справ у грудні 2017 року.

"Депутат Хасон відвідав музей Голодомору і залишився під глибоким враженням, і це спонукало його ініціювати цей закон", - заявили в оточенні депутата.

Радіостанція "Галей ЦАХАЛ" повідомила з посиланням на анонімні джерела в МЗС РФ, що Москва розгнівана цією ініціативою депутата і загрожує різким погіршенням відносин з Ізраїлем, якщо законопроект буде затверджений Кнесетом. На сайті російського зовнішньополітичного відомства ця інформація відсутня.

Нагадуємо, що на цей момент Голодомор визнали геноцидом українського народу 24 країни світу, але Ізраїлю серед них поки немає.

Як повідомлялось раніше, 7 лютого у Києві пройде зустріч із правнучною фотографа Голодомору.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.