АНОНС: Дискусія «Чи з’явиться український Черчилль?»

Ім'я Вінстона Черчилля відоме навіть людям, які ніколи не цікавились ані історією, ані політикою. Без перебільшень легендарний прем'єр-міністр Великої Британії.

 

Мало хто знає, що в свої 20 років Черчилль об'їздив усі можливі гарячі точки та не надто турбувався про власну безпеку. До безглуздя впевнений у власній непереможності він не лише повернувся живим з поля бою, а й отримав щось більше, щось, що потім, за його ж словами, стало фундаментом майбутнього життя.

"Мені він не подобається, але одного дня він стане прем’єр-міністром Великої Британії", — сказав британський офіцер Джордж Вайт про юного Черчилля. Вінстону знадобилося 40 років, щоб потрапити до цього кабінету, і свій шанс він використав наповну.

Про долю британського політика, шлях видатних політичних персон, про те, звідки з’являються особистості, які у важкий момент здатні об’єднати всю націю, а також про те, чи з`явиться в Україні власний Черчилль будуть говорити у клубі "Наш формат".

Спікери:

Кириченко Владислав – громадський діяч, підприємець, меценат, засновник видавництва Наш Формат;

Віталій Гайдукевич – журналіст, телеведучий.

Час: 24 квітня, вівторок, 19.00

Місце: Клуб "Наш Формат", пров. А. Горської, 5, м. Київ.

Для участі в події потрібно зареєструватись.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.