Історики знайшли свідчення кривавої різанини в шведському селі

Археологи знайшли свідчення того, що 1500 років тому на село Сандбі Борг на шведському острові Еланд напали загарбники.

Вони влаштували різанину та залишили після себе мертві тіла, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Antiquity.

Село на острові винищили загарбники. Фото: Ancient Origins. 

У поселенні було 50 будинків, в яких проживало 200-250 чоловік. Під час розкопок на території трьох будинків дослідники знайшли 26 скелетів зі слідами травм.

У тому числі там були останки п'ятирічної дитини і двомісячного немовляти. Два скелета були частково обвуглені. Один з кістяків належав 15-річному підлітку.

Останки людей виявили і на вулицях. Отримані загиблими травми характерні для зіткнень з противником. Дослідники припускають, що загарбники прибули в село і одночасно вломилися в кілька будинків.

На території села збереглося безліч золотих і срібних прикрас, але абсолютно відсутня зброя. Загарбники могли забрати її в якості трофеїв або данини богам. Письмових або усних згадок про події в цьому селі вчені не виявили, але жителі сусідніх сіл досі обходять це місце стороною.

Нагадуємо, що у квітні археологи знайшли середньовічні скарби епохи Гаральда Синьозубого.

Несуверенні нації. Як Україна стала засновницею ООН?

Ті, хто грає у різновид шахів із назвою «Ялта», знають, наскільки цінними (але непевними) бувають тимчасові альянси. Гру придумали після Ялтинської конференції і назвали на її честь.

Історія на львівському Форумі видавців. РОЗКЛАД

У Львові розпочався 26-й Форум видавців. "Історична правда" традиційно обрала серед сотень заходів ті, що пов'язані з історією.

Пропаганда «Золотого вересня». Навіщо комуністи переклали на «мову» народних пісень заяву Молотова?

Невдовзі після "Золотого вересня" на західноукраїнських землях, що стали тепер радянськими, почали виникати "народні" пісні й вірші про "батька-Сталіна" та "польських панів". Така творчість, попри свій вдаваний "стихійний" характер, виходила напрочуд схожою на повідомлення ТАСС чи передовиці "Правди".

Єрусалим у серці Африки

"Остерігаюся писати про них, бо мені просто ніхто не повірить, але присягаюся, що пишу щиру правду..." Як скельні церкви Лалібели увічнили їхнього творця і позбавили влади його нащадків