АНОНС: Виставка «На межі можливого: втеча з острова Узедом»

Яка доля спіткала колишніх в’язнів німецького табору? Де вони знайшли свій останній спочинок? Цьому присвячене музейне розслідування, що приурочене до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів.

Про це повідомляє Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Фото ілюстративне. Німецький бомбардувальник Heinkel He 111
 

Це дослідження – розповідь про втечу у 1944 р. десяти радянських військовополонених на чолі з Михайлом Дев’ятаєвим із німецького табору поблизу секретного полігону Пенемюнде на острові Узедом, де випробовувалася ракетна зброя: снаряди "ФАУ-1" та ракети "ФАУ-2".

Місце: Національний музей історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська, 27, м. Київ

Час: 11 квітня, середа, 13.00

Вхід вільний

«Чорна неділя» села Клюськ. Без білих плям

Велика трагічна історія України часів Другої світової війни складається з маленьких трагедій сіл, селищ, містечок. Без втрати невинних людських життів на території Волині не обійшлось в жодному з населених пунктів. Не оминула трагедія і невеличке мальовниче село Клюськ, розташоване в 20-ти кілометрах від Ковеля.

Легенда про «Оржівську операцію»: як Внутрішні війська НКВД випадково вбили «Клима Савура»

Читаючи документи, складається враження, що Оржівська операція за масштабами була чимось подібним до «битви за Берлін». Очевидно, чекістам не хотілося в «переможному угарі» відставати від Червоної армії і банальну випадкову ліквідацію «Савура» розцяцькували, як масштабну операцію із задіянням особисто вищого командування держбезпеки УРСР.

Микола Глущенко. «Художник» за фахом і оперативним псевдонімом розвідки

17 вересня відзначається 120-річчя від дня народження художника Миколи Глущенка. Його життя було сповнене багатьох феєричних подій, несподіваних драматичних поворотів долі і численних загадок. Окремі епізоди з його біографії породили низку легенд, які й досі бентежать уяву численних поціновувачів, мистецтвознавців, кінематографістів, письменників. Розсекречені, досі невідомі документи із Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України дають змогу розставити певні акценти у всьому цьому і пролити світло на утаємничені сторінки життя митця.

Лем. Життя не з цієї землі

«Лем. Життя не з цієї землі» — це не лише біографія Станіслава Лема, а й драматична й чесна розповідь про складну історію Центрально-Східної Європи, у якій одне з чільних місць посідає Львів першої половини ХХ століття.