АНОНС: Київ побачить прем'єру історичного перформансу про доньку Анни Київської

21 червня в Києві відбудеться прем'єра історичного перформансу "Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння" про неймовірне та маловідоме життя онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого.

На внутрішньому подвір’ї Міністерства відбудеться традиційний четвертий МЗС Open Air 2018. 

Цього разу в фокусі уваги вшанування європейської історичної спадщини України, а також тематика гендерної рівності і, зокрема, ролі жінки в суспільстві в історичній перспективі. 

 

Партнером цьогорічного МЗС Open Air є Міжнародний фестиваль мистецтв "Anne de Kyiv Fest" з прем’єрою історичного перформансу "Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння".

Над проектом працювали: Ірма Вітовська-Ванца, Анастасія Блажчук, Андрієй Єрмоленко, Олександр Ірванець, Федір Баландін, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березюк, Євген Нищук, Тарас Компаніченко, Іван Небесний, Іван Рябчієй, Олег Грищенко, Станіслав Кушпітовський, Костянтин Скритуцький, Дмитро Чистяк, Роман Швед та інші. 

21 червня, 20.00 (початок офіційної частини - 19.30)

Місце: Київ, Михайлівська площа,  1 (внутрішнє подвір’я МЗС).

Вхід вліьний.

Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години. Кількість посадкових місць обмежена, але є можливість переглядати виставу стоячи. 

Читайте також:

Не тільки Анна! Чому Україна мусить поставити питання про всю старокиївську спадщину

У Києві відкрили пам'ятник королеві Франції Анні Ярославні. ФОТО, ВІДЕО

 "Анна Київська" та "Ярослав Мудрий" на вулицях Києва

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.