У Єгипті археологи знайшли гробницю з муміфікованими кішками і жуками

Археологи Єгипту заявили, що виявили рідкісну колекцію муміфікованих кішок та жуків-скарабеїв. Також, вченим вдалось відкрити могилу, ймовірно П'ятої династії, яку вони планують дослідити у найближчі тижні.

Муміфіковані жуки та коти були серед артефактів, виявлених у 7 гробницях, знайдених протягом останніх 6 місяців робіт на краю комплексу піраміди Кінга у стародавньому некрополі Саккара – повідомляє Громадське.

 Археолог працює в могилі Хуфу-Імхата, в районі Саккара, Гіза, Єгипет, 10 листопада 2018 року

Фото: EPA-EFE/KHALED ELFIQI

Саккара слугувала некрополем для Мемфіса — столиці стародавнього Єгипту понад два тисячоліття тому.

"Муміфіковані скарабеї — це щось унікальне. Це щось дуже рідкісне, — зазначив секретар Вищої ради стародавніх пам'яток Єгипту Мостафа Вазирі.

"Я ніколи не чув про них раніше", — додав Вазирі.

Крім жуків, археологи виявили десятки мумій кішок, а також позолочених котячих статуй, у тому числі бронзову статую, присвячену богині-кішці — Бастет.

Команда науковців також знайшла розписану дерев'яну кобру і крокодилячі саркофаги, колекцію позолочених статуй із зображенням тварин, а також амулети.

Крім того, археологи заявляють, що ймовірно відшукали гробницю П'ятої династії. Під час підготовки місця для ознайомлення з останніми відкриттями, вони виявили двері іншої могили, яка залишається наразі закритою.

Нагадуємо, що археологи знайшли трипільську піч-лежанку в печері на Тернопільщині.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…

Як Василя Стефаника було врятовано від страти

Я йому представився й сказав, що їдемо на розмову в "пруському" штабі, висловив я при тому надію, що все буде тепер добре, судячи по прихильних словах шефа штабу. Стефаник одначе приймав мої слова холодно, а вкінці запитався мене на ходу до авта:
— Коли Ви кажете, що Ви УСС, то скажіть мені, чи мене зараз розстріляють, чи ще будуть мучити?!..