АНОНС: Брифінг, присвячений основним заходам із відзначення 5-ї річниці Революції Гідності

У Києві відбудеться презентація програми заходів та соціальної інформаційної кампанії до 5-ї річниці Революції Гідності.

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності спільно з партнерами підготував низку заходів із відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування пам’яті загиблих на Майдані, а також освітніх, мистецьких і просвітницьких проектів, присвячених темі гідності, свободи й боротьби за права людини.

Фото: Музей Революції Гідності

"Минає 5 років від початку події, яка змінила Україну і українців, змінила світ. І продовжує змінювати, ставлячи нас перед новими викликами і можливостями. Як зберегти пам’ять про складні і трагічні сторінки нашої історії живою, актуальною і дієвою для широких спільнот? Як не заморозити гарячі події сучасності та не перетворити їх на історичний міф чи політичну маніпуляцію? Як консолідувати суспільство для переосмислення минулого, розуміння теперішнього і активного творення майбутнього?

Такі питання залишаються відкритими сьогодні для української політики пам’яті та комеморативних практик", – вважає Ігор Пошивайло, Генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

У прес-брифінгу візьмуть участь:

Євген Нищук, Міністр культури України.

Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті.

Ігор Пошивайло, Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Наталія Бойків, заступник Голови громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні".

Павло Сидоренко, Голова Ініціативної групи постраждалих/поранених на Майдані.

Додатково повідомляємо, що14 листопада на засіданні Кабінету Міністрів України створено Організаційний комітет із підготовки та відзначення у 2018 році Дня Гідності та Свободи й схвалено план заходів. Докладніше про це йтиметься на брифінгу.

Час: 16 листопада, п’ятниця, 12:00

Місце: Український кризовий медіа центр, вул. Хрещатик, 2 (Український дім на Європейській площі; ст. м. "Хрещатик", "Майдан Незалежності")

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.