Російські документи про Маннергейма - тепер онлайн

Національний архів Фінляндії оцифрував документи про фінського маршала Карла Густава Маннергейма (1867-1951), подаровані президенту цієї країни Саулі Нііністе з нагоди його 70-річчя главою російської держави Володимиром Путіним.

Про це йдеться на сайті телекомпанії Yle.

 Карл Густав Маннергейм

Нііністе передав їх архіву в вересні. Тепер ознайомитися з цими матеріалами можна у вільному доступі. На 170 сторінках в мережі опубліковані різні фото маршала і його сім'ї, поштові листівки, а також листи, відправлені дочкою Маннергейма – Софією – своєї тітки у Швеції.

Довідково. Карл Густав Маннергейм – національний герой Фінляндії, але значна частина його життя була пов'язана з Росією. У 1887 році він вступив до кавалерійського училища в Петербурзі, потім перебував на службі при імператорському дворі, брав участь у Російсько-японській війні і Першій світовій війні.

Після приходу до влади більшовиків Маннергейм виїхав до Фінляндії. У 1941 році він очолив фінські війська у війні проти СРСР, а в серпні 1944 року був обраний президентом країни і уклав угоду про мир з СРСР.

Читайте також:

Повідомлення іноземних дипломатів про Голодомор — відтепер онлайн

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.