Українська правда
Історична правда

Медведчук судиться із нардепом Гопко за допис про Стуса

18.12.2018
Версія для друку

У Печерському районному суді Києва відбудеться перше засідання у справі за позовом Віктора Медведчука до народного депутата, голови парламентського комітету у закордонних справах Ганни Гопко. Кум Путіна намагається відсудити 1 гривню через буцімто образу його “честі та гідності” в дописі в мережі Facebook.

Підставою для позову Медведчука стала публікація Ганни Гопко у соцмережі Facebook за вересень 2018.

Народний депутат анонсувала акцію під стінами Генпрокуратури, присвячену вшануванню пам’яті Василя Стуса, а також закликала не допустити приходу до влади представників Путіна та розслідувати злочини, до яких вони причетні в Україні.

У позовній заяві зокрема виділяють цю цитату депутатки: "... у роковини смерті Василя Стуса — ми нагадаємо про Його ката, який тут, в Україні, веде бізнес, купує канали, рветься до влади. Адже #Медведчук є виродком системи, що знищила Стуса, а тепер уособлює сили реваншу, щоб знищити Україну".

Нагадаємо, що саме Віктор Медведчук виступав захисником у процесі над поетом і дисидентом Василем Стусом. Його "лінія захисту" викликала обурення як самого Стуса, так і інших українських дисидентів, на думку яких Медведчук де факто допоміг комуністичному режиму розправитися з поетом.

Після смерті Стуса Медведчук очолив адміністрацію президента Леоніда Кучми, а згодом став кумом президента Російської Федерації Володимира Путіна. Крім того журналісти Радіо Свобода знайшли матеріали щодо ймовірної причетності Віктора Медведчука до КГБ.

Нещодавно Медведчук став головою політради партії "За життя" та власником двох національних телеканалів. Разом із тим політик спокійно веде бізнес із видобування газу в анексованому Росією Криму.

У своєму позові до Ганни Гопко Медведчук вимагає визнати поширену інформацію недостовірною, видалити допис, опублікувати резолютивну частину судового рішення, покрити судові витрати, а також заплатити політику за моральну шкоду 1 гривню.

Медведчука в суді представляє нардеп від Опозиційного блоку Василь Німченко. Він же є заступником голови проросійської організації "Український вибір", яку очолює сам Медведчук.

"Публікація Гопко є оціночним судженням та висловлюванням власного бачення — критика діяльності Медведчука. Відповідно спростуванню така інформація не підлягає. Про це свідчать численні рішення Європейського суду з прав людини", — зазначає адвокат депутата Юрій Демченко. "Більше того, Ганна Гопко як народний депутат повинна інформувати громадськість про суспільно важливі справи, серед яких і діяльність проросійських політиків в Україні".

 Один із плакатів акції "Медведчук ПідАрешт"

Слід зауважити, що це вже не вперше кум Путіна судиться через публікації про нього.

Так, у 2013 році Медведчук подав до суду на письменницю Оксану Забужко через інтерв’ю, у якому авторка звинуватила його у причетності до провокацій проти учасників Євромайдану в Києві 30 листопада та 1 грудня.

Політик також судився із спікером парламенту Андрієм Парубієм. Причиною стало висловлювання тоді секретаря РНБО Парубія про причетність Медведчука до російського вторгнення. Після цього Медведчук подав в Печерський суд за образу "честі і гідності".

Час: 19 грудня, середа, 11.00

Місце: Печерський районний суд Києва, Хрестовий провулок 4, каб. 405.Теми: ХХІ сторіччя, Стус, скандал, політики, депутати, письменникиАВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter