У Румунії збираються судити лідерів революції, яка повалила режим Чаушеску

Прокуратура Румунії висунула звинувачення лідерам революції 1989 року, яка завершилася повалення диктатури та розстрілом Ніколае Чаушеску.

Про це пише Рубрика із посиланням на румунське видання Hotnews.

 Ніколае Чаушеску

Прокуратура висунула звинувачення колишньому президенту Румунії Іону Ілієску, екс-прем’єр-міністру Петру Роману та ще двом колишнім високопосадовцям у скоєнні злочинів проти людяності.

Справа отримала назву "Румунська революція грудня 1989 року".

Ілієску та Роман були керівниками "Фронту національного порятунку", який прийшов до влади після повалення диктатури Чаушеску 22 грудня 1989 року.

Генпрокуратура, зокрема, констатує, що в грудні 1989 року, за допомогою дезінформації в країні була створена атмосфера "тотального психозу", що призвела до хаотичних силових дій, суперечливих військових наказів.

В результаті протягом кількох днів після 22 грудня сталося 862 вбивства колишніх прислужників режиму диктатора, а 2150 людей були травмовані чи зазнали утисків.

"Ці трагічні наслідки були більш серйозними, ніж репресії колишньої влади, що їм передували і які тривали протягом 17-22.12.1989", – передає видання позицію прокуратури.

Як відомо, політична криза у Румунії триває вже кілька років поспіль. Розпочалася вона спробою влади амністувати засуджених за хабарництво чиновників. Опісля уряд домігся звільнення керівника Антикорупційної дирекції.

ЄС та опозиція наголошують, що у Румунія наразі триває реванш корупціонерів.

Читайте також:

Місце розстрілу Чаушеску перетворять на Музей комунізму

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.