У Румунії збираються судити лідерів революції, яка повалила режим Чаушеску

Прокуратура Румунії висунула звинувачення лідерам революції 1989 року, яка завершилася повалення диктатури та розстрілом Ніколае Чаушеску.

Про це пише Рубрика із посиланням на румунське видання Hotnews.

 Ніколае Чаушеску

Прокуратура висунула звинувачення колишньому президенту Румунії Іону Ілієску, екс-прем’єр-міністру Петру Роману та ще двом колишнім високопосадовцям у скоєнні злочинів проти людяності.

Справа отримала назву "Румунська революція грудня 1989 року".

Ілієску та Роман були керівниками "Фронту національного порятунку", який прийшов до влади після повалення диктатури Чаушеску 22 грудня 1989 року.

Генпрокуратура, зокрема, констатує, що в грудні 1989 року, за допомогою дезінформації в країні була створена атмосфера "тотального психозу", що призвела до хаотичних силових дій, суперечливих військових наказів.

В результаті протягом кількох днів після 22 грудня сталося 862 вбивства колишніх прислужників режиму диктатора, а 2150 людей були травмовані чи зазнали утисків.

"Ці трагічні наслідки були більш серйозними, ніж репресії колишньої влади, що їм передували і які тривали протягом 17-22.12.1989", – передає видання позицію прокуратури.

Як відомо, політична криза у Румунії триває вже кілька років поспіль. Розпочалася вона спробою влади амністувати засуджених за хабарництво чиновників. Опісля уряд домігся звільнення керівника Антикорупційної дирекції.

ЄС та опозиція наголошують, що у Румунія наразі триває реванш корупціонерів.

Читайте також:

Місце розстрілу Чаушеску перетворять на Музей комунізму

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.

Вибір в умовах безнадії: Йосиф Зісельс у розмові із Мирославою Барчук

Подія за участі дисидента та громадського діяча Йосифа Зісельса і журналістки, телеведучої Мирослави Барчук відбулась 23 травня у просторі Українського ПЕН. Публікуємо текстову версію розмови на тему "Вибір в умовах безнадії", яку записала Таня Миронишена.

Степан Ленкавський: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за Неї»

6 липня виповнюється 120 років від дня народження Степана Ленкавського, одного із засновників та ідеологів Організації українських націоналістів, автора "Декалогу ОУН", в якому він виклав основні морально-етичні засади учасника національно-визвольних змагань. Саме принципова і непримиренна позиція до ворогів української державності послужила підставою для заведення на нього органами нкгб оперативної справи і планування заходів щодо його ліквідації.