АНОНС: Лекція "Наречені смерті: румунський фольклор, культ героїзму та жертви"

У Києві відбудеться лекція історика Сергія Заїковського, присвячена найжорстокішим сторінкам історії Залізної Гвардії та дослідженню зв'язків між румунськими фольклорними сюжетами та ідеологією руху.

Про це повідомляє літературний клуб "Пломінь".

 

Легіон Архангела Михаїла знаний не лише містицизмом та приголомшливою святістю як в ідеології, так і в повсякденному житті руху, але й жорстокістю та розмахом політичного насилля.

Убивства політиків, масштабні репресії проти легіонерів, зрештою, вбивство Корнелія Зеля Кодряну: смерть завжди кружляла в танку з румунами, нерідко частіше, ніж з фашистами чи націонал-соціалістами.

Хто такі Нікадори, Дечемвіри? Якою була мотивація румунських добровольців Моци та Маріна, що воювали в Іспанії на боці фалангістів, і до чого тут румунський фольклор та Мірча Еліаде?

В день підготовки замаху легіонерів на прем'єр-міністра Йона Дуку, організатори лекції запрошують вас до спроби розібратися в "кшатрійських" аспектах одного з найцікавіших політичних феноменів ХХ століття.

Час: 28 грудня, п’ятниця, 19.00

Місце: літературний клуб "Пломінь", провулок Шевченка 5 (ст.м. Майдан незалежності), Козацький Дім – 3 поверх.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.