АНОНС: Лекція «Маріїнський парк: місце поховань жертв і героїв»

Сучасний Маріїнський парк в урядовому кварталі столиці приховує величезну кількість поховань. Але про більшість цих могил відвідувачі парку навіть не здогадуються.

Про це повідомляє Національний музей історії України.

 

Про історію поховань, про героїв Української революції 1917–1921 років, про жертви більшовизму розкаже під час своєї лекції "Маріїнський парк: місце поховань жертв і героїв" історик Олександр Кучерук, завідувач відділу Національного музею історії України "Музей Української революції 1917–1921 років".

Також під час лекції буде представлена його праця "Некрополь Маріїнського парку", яка нещодавно зʼявилася друком.

Час: 10 січня, четвер, 16:00

Місце: Відділ "Музей Української революції 1917–1921 років" розташований у історичній споруді Української Центральної Ради, нині – Київському будинку вчителя, за адресою – вул. Володимирська, 57.

Вхід вільний

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій