Британські лінгвісти стверджують, що розшифрували написи Фестського диска

Британський лінгвіст Гарет Оуенс та професор фонетики з Оксфордського університету Джон Коулмен 10 років розшифровували написи на Фестському диску.

За словами вчених, текст на диску є ліричним гімном мінойській богині.

Про це повідомляє грецьке видання Еkathimerini (H KAΘHMEPINH).

Диск знайшли під час розкопок на місці палацу Фест у 1908 році. Його датують 1700 роком до н. е., на який припадає кінець середнього періоду Мінойської цивілізації Бронзової доби.

 

Зараз Фестський диск є центральним об’єктом експозиції Археологічного музею Іракліону в Греції.

Експерти намагалися зрозуміти написи на диску десятиліттями, але Оуен і Коулмен твердять, що вони можуть прочитати тепер 99% тексту. 

За словами Оуена, текст можна описати як "біблію Мінойського Криту".

Результати 10-річного дослідження презентують 10 лютого в Кембридзькому університеті під час лекції "Від лінійного письма Б до Фестського диска".

Як повідомлялося, вчені дослідили, що неандертальці вміли користуватися метальною зброєю.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.