Археологічна сенсація Греції: найстарший писемний уривок "Одіссеї"?

У Греції під час археологічного розкопу на початку липня знайшли глиняну табличку з текстом "Одіссеї" Гомера. Вона може виявитися найстаршою писемною пам’яткою цього твору.

Про це заявив міністр культури Греції, передає Бі-Бі-Сі.

Табличку, яку датують римською добою, знайшли поруч із руїнами Храму Зевса в античному м. Олімпія. Вона містить 13 віршів поеми, у яких ідеться про пригоди головного героя Одіссея після загибелі Трої.

Перш, ніж поему, написану в VIII столітті до н. е., почали фіксувати на таких табличках, її поширювали усно.

 

Дату таблички ще треба уточнити, проте, як заявило грецьке міністерство, те, що її знайшли вже є "видатним археологічним, епіграфічним, літературним і історичним явищем".

Розкопки тривали три роки, перш, ніж археологи знайшли табличку.

Еіпчна поема "Одіссея" давньограцького поета Гомера розповідає історію царя Ітаки Одіссея, який провів 10 років у мандрах, щоб дістатися додому після участі в розгромі царства Трої.

У таблиці, яку знашли грецькі та німецькі науковці, міститься 13 віршів з 14-ї рапсодії "Одіссеї", у яких Одіссей звертається до свого друга Евмея.

Опіум, вбивства, валютні спекуляції: китайські таємні організації в радянській Україні

Для більшості маловідомим залишається факт, що у першій половині XX cтоліття в Україні існувала доволі помітна китайська діаспора. Китайці оселилися в багатьох містах та навіть селах переважно на півдні та сході країни, а райони, де вони колись компактно проживали, до сих пір в народі називаються "шанхаями". Там, де виникали китайські діаспори, неодмінно з'являлися і злочинні угруповання та таємні містичні братства, більш відомі в масовій культурі як тріади.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".