Які історичні книжки стали "книжками року 2018"? СПИСОК

9 лютого ХХ Всеукраїнський рейтинг "Книжка року 2018" під час церемонії в Українському домі оголосив результати.

Про це повідомляє "ЛітАкцент"

 Перша леді Марина Порошенко вручає "Видавничий імідж року" директору видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іванові Малковичу. Фото: FB Президента України Петра Порошенка

"Історична правда" вибрала переможців історичного жанру:

  • Номінація "Популярні видання / історична белетристика": Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель (Харків: Клуб сімейного дозвілля):
  • Номінація "Дослідження, документи": Степан Рудницький "Історія, геополітика і географія". Книга 1–5 (Київ: Темпора):
  • Номінація "Біографії і мемуари": Вінстон Черчілль. Спогади про Другу світову війну. Книга І, ІІ (Київ: Видавництво Жупанського) і Олексій Ясь. Багатоликий Микола Костомаров (Київ: Либідь);
  • Номінація "Науково-популярна література": Таємниці цивілізації (Харків: Віват);
  • Номінація "Спеціальна література / довідкові видання": Микола Чмир Державні нагороди України (Київ: Балтія-Друк);
  • Номінація "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки": "Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Етнографія сексуальности на межі XIX–XX століть" за упорядкування Марії Маєрчик і Олени Боряк. – (Київ: Критика).

Нагадаємо, вийшло другом нове видання про Голодомор-геноцид "Усвідомлення Голодомору 1932-1933 рр.: Чернігівщина".

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.