Прем'єра серіалу НВО про Чорнобильську аварію відбудеться 6 травня. А поки — тизер. ВІДЕО

Телеканал HBO представив перший тизер міні-серіалу, присвяченого Чорнобильській трагедії.

У ролику показали кадри зі серіалу, які, зокрема, розповідають і про ліквідацію вибуху на Чорнобильській АЕС. Прем'єра серіалу призначена на 6 травня, повідомляє TheБабель.

Серед акторів серіалу — номінант премії "Еммі" Джаред Харріс ("Корона", "Божевільні"), Стеллан Скарсгард ("Меланхолія", "Дівчина з татуюванням дракона"), номінант на "Оскар" Емілі Вотсон ("Хілларі та Джекі", "Розсікаючи хвилі", "Еквілібріум") та інші.

Сценарій писав Крейг Мазін, а режисером серіалу виступив Юхан Ренк, відомий за серіалами "Ходячі мерці" ("І мертві підуть...") та "Пуститися берега" (Breaking Bad).

Харріс зображує Валерія Легасова, провідного радянського фізика-ядерника. У складі команди реагування він одним з перших усвідомив масштаби безпрецедентної катастрофи, яка сталася на АЕС.

Скарсгард грає роль радянського віце-прем'єра Бориса Щербину, якого Кремль призначає керувати урядовою комісією з розслідування Чорнобиля в перші години після аварії. Емілі Вотсон постане в образі Уляни Хом'юк, радянського фізика-ядерника, яка вирішила розкрити таємницю причин цієї катастрофи.

Нагадаємо, до дня народження Лесі Українки у мережі опублікували перший тизер біографічного фільму про поетесу – "Леся Українка. Узлісся".

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.