Stalin The Best. Росіяни встановили рекорд

Роль Сталіна в історії позитивно оцінюють 70% росіян.

Про це повідомляє російський "Левада-центр".

Згідно нового опитування, майже половина респондентів готові виправдати сталінські репресії. Це рекордний показник за всі роки таких досліджень.

У березні 2019 року про своє захоплення, повагу чи симпатії до Сталіна заявив кожний другий учасник опитування (51%).

Лише 14% ставиться до Сталіна негативно: відчуває до нього роздратування, страх, огиду.

Лише 19% вважає, що роль Сталіна в історії була негативною.

 Яку роль Сталін зіграв у житті Російської Федерації?

Джерело: Левада-центр

Динаміка суспільної думки у РФ:

-          На початку 2000 років спостерігалося практично рівна доля позитивних і негативних оцінок Сталіна;

-          У 2008-2014 році переважало нейтральне ставлення до Сталіна, що на думку дослідників "Левада-центру" свідчить про зростання байдужості російського суспільства до проблематики сталінізму;

-          З 2015 року у РФ збільшується позитивне сприйняття Сталіна, на відміну від України, де навпаки укріплюється негативне сприйняття Сталіна і його ролі в історії.

"Позитивне ставлення до вождя і його ролі в історії установилося на рівні нової соціальної норми", - зазначають автори дослідження.

Також дослідники відзначають, що у різних вікових групах відсутні суттєві відмінності у ставленні до Сталіна: позитивне ставлення домінує як серед старшого покоління, так і серед молоді.

Читайте також:

Павло Клімкін: Тест на людоїдство

2017: Росіяни вважають Сталіна, Путіна й Пушкіна найвидатнішими людьми у світовій історії - Левада-центр

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.