Франція знайшла свою субмарину через півстоліття після її зникнення

Пошукова експедиція знайшла французький підводний човен "Мінерва", зниклий понад 50 років тому.

Про це повідомила у "Твіттері" міністр оборони Франції Флоранс Парлі, передає Бі-Бі-Сі Україна

"Ми щойно знайшли "Мінерву",зазначила пані Парлі у "Твіттері". - Це успіх, полегшення і технічний подвиг. Думаю про родини, які так довго чекали на цей момент".

 
Екіпаж підводного човна, фото 1965 року
AFP

Субмарина "Мінерва" зникла поблизу порту Тулон (південне узбережжя Франції) в січні 1968 року. Екіпаж підводного човна складався з 52 моряків.

Усі попередні спроби знайти човен закінчувалися нічим. Нову пошукову операцію організували на прохання родин моряків.

Пошукова команда наново проаналізувала відомості про аварію, зокрема дані про течії, щоб за допомогою нових технологій знайти місце, де міг затонути човен.

Безпосередньо підводний човен виявив кобарель приватної американської компанії Ocean Infinity за 45 км від Тулона на глибині 2370 м.

Точної причини аварії "Мінерви" ніколи не повідомлялося.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.