"Історичну правду з Вахтангом Кіпіані" готові показувати 10 телеканалів

Головний редактор "Історичної правди" та ведучий телевізійної програми "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" розповів, що телепроектом зацікавилося 10 каналів і продакшенів після звільнення команди з каналу ZIK.

Про це Кіпіані сказав в інтерв'ю "Цензору.нет", передає "Детектор медіа".

"Коли людина з одного, другого, третього, четвертого, п'ятого телеканалу – це керівники, менеджери, знаючі історію, і знаючі, що програма коштує не дешево, кажуть: "давайте будемо робити". Я вважаю, що це реальна солідарність. Першим, наприклад, був Микола Княжицький, колишній власник "Еспресо". Він публічно написав "ми готові". А потім за ним були й інші менеджери, власники каналів", – зазначив Вахтанг Кіпіані.

Він уточнив, що зараз в процесі пошуку нового каналу для "Історичної правди". 

Нагадаємо, 14 червня Вахтанг Кіпіані оголосив про припинення роботи "Історичної правди з Вахтангом Кіпіані" на ЗІКу, дізнавшись, що канал купив Тарас Козак, близький до проросійського олігарха Віктора Медведчука.

Остання програма "Історичної правди" вийшла 15 червня. 

Тарас Козак  об'єднав три свої інформаційні телеканали – "112 Україна", NewsOne і ZIK – у медіахолдинг "Новини". Він – близький соратник колишнього адвоката дисидента Василя Стуса, одного з лідерів партії "Опозиційна платформа - За життя" і кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука, їхні брати – бізнес-партнери. 

Після зміни власників з інформаційної агенції ZIK у Львові звільнилося, за джерелами "Детектора медіа" біля 75% працівників, з київської редакції телеканалу - 35%. 

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.