Скіфські наконечники і золоті прикраси - знайшли докази завоювання Єрусалима

Археологи знайшли докази вавилонського завоювання міста Єрусалима на горі Сіон. Подія описана в Біблії.

Дослідники знайшли наконечники стріл і залишки попелу. Крім того, на місці розкопок виявили велику кількість золотих прикрас і горщиків, про це повідомляє Газета.ЮЕЙ із повиланням на CNN.

Орнамент із сережки або пензлика зі срібла та золота, виявлений на горі Сіон
Орнамент із сережки або пензлика зі срібла та золота, виявлений на горі Сіон
Автор: Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

"Ювелірні прикраси свідчать про наявність багатих верств населення у цьому регіоні. Це відповідає біблійним описам Єрусалиму до його завоювання у 586-му до Р.Х.", - розповідає керівник проекту "Гора Сіон" Шимон Гібсон.

Залишки попелу за словами вченого можуть означати, що тут розташовувались поклади золи, вилучені з печей, або спалювали сміття. Але наявність військових знарядь вказує на спустошення та руйнування.

Найбільше зацікавлення викликають скіфські наконечники стріл, які використовували на близькому сході у VII-VI ст. до Р.Х.

Скіфські наконечники VII - VI ст. використовували воїни Близького Сходу
Скіфські наконечники VII - VI ст. використовували воїни Близького Сходу
Автор: Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

"Вони яскраво вказують на історичне завоювання міста Вавилоном, тому що єдине велике руйнування, яке ми маємо в Єрусалимі за цей період, - це завоювання 586-го", - підкреслив дослідник.

Висновки мають особливе значення, оскільки вони проливають світло на визначальну подію в біблійній історії.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.