У Великобританії знайшли давній скарб вартістю $6 млн. ФОТО

У Великій Британії за допомогою металошукача виявили скарб монет XI ст. Середньовічні пенні кількостю 2,5 тис. оцінили у $6,2 млн.

Їх викарбували у період правління останнього англосаксонського короля Гарольда II Годвінсона, чиє правління закінчилось після битви при Хастінгсі у 1066 році. Усі вони перебувають у відмінному стані, мають написи монетного двору, повідомляє Газета.UA із посилання на видання The Sun.

Родина виявила 2,5 тис. коштовних монет XI ст. за допомогою металошукача
Родина виявила 2,5 тис. коштовних монет XI ст. за допомогою металошукача
Фото: thesun.co.uk

Це величезна сума для того часу. Саме тому дослідники переконані, що знахідка належала якщо не самому королю, то поважному чиновнику, наближенному до нього.

Родина, що знайшла скарб, повідомила про знахідку до поліції, як цього вимагає закон. Монети передали до Британського музею для оцінки.

Ліза Ґрейс та Адам Стейплс, британська родина, що знайшла скарб
Ліза Ґрейс та Адам Стейплс, британська родина, що знайшла скарб
Фото: Bournemouth News

Вони виявились на декілька мільйонів дорожчими за значно більший Стаффордширський скарб золотих прикрас, виявлений мисливцем за скарбами 2009-го неподалік Бірмінгему.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.