АНОНС: Лекція "У королівській книгарні: що та як читали англійські монархи"

Ви вже, мабуть, знаєте, що книга у середні віки була справжнім скарбом. Не кожен міг дозволити собі її придбати, та й не кожен умів читати. Але як щодо середньовічних монархів?

Symbolon. Центр середньовічних та ранньомодерних студій запрошує відвідати свою чергову лекцію.

 

Чи знаєте ви, що середньовічні королі читали книги та володіли цілими бібліотеками? Які ж книги потрапляли до королівської бібліотеки та якими були смаки монархів?

Про це під час лекції "У королівській книгарні: що та як читали англійські монархи" розповість Вадим Чепіженко, викладач кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Одеського національного університету імені І. І. Мечникова.

На лекції ви дізнаєтеся про те:

  • яке було середньовічне жанрове розмаїття та які книги переважали на полицях "королівської книгарні";
  • яку функцію відігравали книги та як вони використовувалися задля репрезентації королівської влади, зокрема в Англії;
  • як можна реконструювати наповнення такої бібліотеки;
  • які практики читання превалювали в епоху середньовіччя та до яких з них частіше зверталися англійські королі.

Час: 7 вересня, суботу, 14:00 – 15:00.

Місце: Creative Women Space. Київ, Михайлівський провулок, 9б.

Вартість участі у заході 100 грн. за умови попередньої оплати та 150 грн. у день події. Усі перераховані кошти підуть на розвиток Громадської організації "Симболон. Центр середньовічних та ранньомодерних студій".

Зареєструватися на лекцію потрібно за посиланням.

*Вказані вами персональні дані у реєстраційній формі є необхідними для подальшого контакту з Вами. Після реєстрації Вам надійде лист з умовами придбання квитка.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.