Рожевий Самсон. Вандали на Києво-Подолі

Троє молодих чоловіків пофарбували фонтан «Самсон» на Контрактовій площі у рожевий колір.

Про це повідомляє "Хмарочос" із посиланням на прес-службу поліції Києва.

Усіх трьох поліція вже затримала за пошкодження об'єкта культурної спадщини.

Близько першої години ночі четвертого вересня до поліції надійшло повідомлення про те, що невідомі розмальовують фонтан.

На місце прибули поліцейські й побачили хлопців, які почали тікати. Вдалося схопити одного з них. При собі він мав фарбу з пензлями. Згодом повідомив імена своїх товаришів. Вік затриманих – від 21 до 27 років.

 
Столична поліція опублікувала ось такі зображення затриманих

"До злочину фігуранти готувалися заздалегідь. У своїх переписках зловмисники обговорювали план дій, а також консультувалися зі знайомими, як можна уникнути покарання за скоєне. Один із варіантів – назвати свої дії встановленням "арт-об'єкта"", – повідомив начальник Подільського управління поліції Владислав Іщенко.

Поліція виклала знімки екрану телефону з перепискою учасників "акції".

У переписці вони називають свої дії "проєктом". Вже з відділку повідомляють, що дізналися про охоронний статус фонтана.

 
"У нас фарба є"

Слідчі кваліфікували інцидент як пошкодження об'єкта культурної спадщини, адже скульптура-фонтан "Самсон" офіційно внесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток за категорією місцевого значення.

Розпочато кримінальне провадження розпочате за ч. 2 ст. 298 – знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Фігурантам загрожує до трьох років ув'язнення.

 
Рожевенький Самсон

У 2015 році фонтан "Самсон" вже перефарбовували у бронзовий колір. Нинішня скульптура Самсона є копією скульптури, створеної у 1749 році й розібраної в 1934-му. Альтанку було побудовано у XVII столітті.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.