Рожевий Самсон. Вандали на Києво-Подолі

Троє молодих чоловіків пофарбували фонтан «Самсон» на Контрактовій площі у рожевий колір.

Про це повідомляє "Хмарочос" із посиланням на прес-службу поліції Києва.

Усіх трьох поліція вже затримала за пошкодження об'єкта культурної спадщини.

Близько першої години ночі четвертого вересня до поліції надійшло повідомлення про те, що невідомі розмальовують фонтан.

На місце прибули поліцейські й побачили хлопців, які почали тікати. Вдалося схопити одного з них. При собі він мав фарбу з пензлями. Згодом повідомив імена своїх товаришів. Вік затриманих – від 21 до 27 років.

 
Столична поліція опублікувала ось такі зображення затриманих

"До злочину фігуранти готувалися заздалегідь. У своїх переписках зловмисники обговорювали план дій, а також консультувалися зі знайомими, як можна уникнути покарання за скоєне. Один із варіантів – назвати свої дії встановленням "арт-об'єкта"", – повідомив начальник Подільського управління поліції Владислав Іщенко.

Поліція виклала знімки екрану телефону з перепискою учасників "акції".

У переписці вони називають свої дії "проєктом". Вже з відділку повідомляють, що дізналися про охоронний статус фонтана.

 
"У нас фарба є"

Слідчі кваліфікували інцидент як пошкодження об'єкта культурної спадщини, адже скульптура-фонтан "Самсон" офіційно внесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток за категорією місцевого значення.

Розпочато кримінальне провадження розпочате за ч. 2 ст. 298 – знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Фігурантам загрожує до трьох років ув'язнення.

 
Рожевенький Самсон

У 2015 році фонтан "Самсон" вже перефарбовували у бронзовий колір. Нинішня скульптура Самсона є копією скульптури, створеної у 1749 році й розібраної в 1934-му. Альтанку було побудовано у XVII столітті.

Пастор з Майдану Ральф-Ґергард Гаска

Якщо ці події нас чомусь навчають, то ось чому: перед силою цих багатьох «маленьких» людей, які з вірою у Господа ідуть своїми дорогами, не встоять жодні тирани і диктатори, і всі самозакохані та байдужі можновладці мають боятися їх, бо не вони переможуть.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Хто вбив Галю?

Нещодавно в українському медіа-просторі з’явилася стаття Наталії Крестовської, присвячена різноманітним видам історичних фейків та методам боротьби з ними на прикладі поширених в сучасному українському суспільстві міфах.
Ще одна фейк-фольк-хісторі, що періодично набуває популярності в українському суспільстві – це «істинний» варіант широковідомої народної пісні про Галю «Їхали козаки із Дону додому».

Оксамитова (Р)еволюція у Чехословаччині

17 листопада 1989 року силовики брутально били студентів: кількість поранених людей сягала декількох сотень. Ще того ж вечора Прагою розійшлася новина, що поліціанти забили до смерті одного студента, ця ж інформація миттєво поширилась і в західних ЗМІ.