АНОНС: Суд почне розгляд вимоги Медведчука заборонити "Справу Василя Стуса"

У Дарницькому суді столиці відбудеться перше засідання щодо позову нардепа Віктора Медведчука

Політик подав позов про "захист честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації". Він вимагає заборонити розповсюдження (продаж) книжки "Справа Василя Стуса" в будь-якій формі і на будь-якій території.  

 

Претензії Медведчука стосуються дев'яти фраз у післямові упорядника - головного редактора "Історичної Правди" Вахтанга Кіпіані.

Окрім Кіпіані, відповідачами є харківське видавництво "Віват" та типографія "Юнісофт", що випустили "Справу Василя Стуса".

"До справи готуються адвокати, бо суд - це не забавка. Тим більше Медведчук є токсична фігура. Він сам адвокат і на нього працюють адвокати. Тому, відповідно, й мій адвокат, його звуть В'ячеслав Якубенко, й адвокат видавництва та друкарні - всі готуються до суду", - цитує Кіпіані радіо "Промінь".

2 жовтня, середа, 14.00

Місце: Дарницький районний суд міста Києва, вул. Олександра Кошиця, 5а.

Суддя Заставенко Марина Олександрівна. 

Вхід за паспортом.

Нагадаємо, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів заявила, що вважає позов Медведчука спробою утиску свободи слова.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.