У Краматорську відкриють скульптурну композицію, присвячену Стусу. ФОТО
У Краматорську 14 липня на перехресті вулиць Стуса і Дружби відкриється скульптурна композиція, присвячена поету, дисиденту, правозахиснику Василю Стусу.
Про це Укрінформу повідомила громадська діячка та волонтерка Анжеліка Рудницька.
![](/images/doc/1/6/1652f06-0001.jpg)
"Краматорськ від початку російської агресії поступово перетворюється на український культурний центр і об'єднує всіх, для кого патріотизм – це не порожнє слово, а позиція", - сказала вона.
![](/images/doc/2/4/24343e9-0002.jpg)
Ідея повернути на Донеччину Стуса з'явилася два роки тому, ескіз пам'ятника поетові зробив заслужений художник України В'ячеслав Гутиря.
"Для мене Василь Стус – символ українського Донбасу", - сказав художник.
Меценат Ірина Сергієнко зауважила: "Ми щасливі втілювати у життя глибокі і важливі ідеї нашого земляка і чудового митця В'ячеслава Гутирі. Ми постійно змінюємо обличчя нашого міста, наповнюємо його українськими сенсами".
Окрім пам'ятника у Краматорську з'явиться і дошка з портретом поета на школі номер 8, яка носить ім'я Василя Стуса.
![](/images/doc/3/7/3763cbf-0003.jpg)