Папа відкрив у Ватикані пам'ятник мігрантам

На площі Святого Петра у Ватикані Папа урочисто відкрив монументальну композицію, присвячену мігрантам

Про це повідомляє Vatican News.

Захід відбувся після Святої Меси 29 вересня, з нагоди 105-го Всесвітнього дня мігранта і біженця. Автором роботи є канадський скульптор Тімоті Шмальц

 

Бронзовий пам'ятник натхнений словами з Послання святого Павла до Євреїв: "Гостинності не забувайте, бо нею деякі, не відаючи, ангелів були вгостили".

Витвір зображає велику групу мігрантів і біженців різних культур та епох: від південноамериканських індіанців та євреїв, переслідуваних нацистами, аж до африканців, які втікають від нужди й голоду.

140 скульптур у натуральну величину щільно, пліч-о-пліч стоять на човні. Всередині цього неоднорідного натовпу людей підіймаються крила ангела, символізуючи наявність священного серед них.

 

"Я бажав, щоб цей художній твір був поміщений тут, на площі Святого Петра, аби нагадувати всім про євангельське значення гостинності", - заявив під час відкриття Папа Франциск.

Історик, сержант ЗСУ Володимир Бірчак "Клап": Усі мої предки були борцями визвольних змагань. Тепер вони стоять за спиною свого найменшого бійця

Володимир Бірчак – відомий історик, журналіст, сценарист, заступник редактора видання "Історична правда", керівник академічних програм Центру досліджень визвольного руху. Працював заступником директора Галузевого державного архіву СБУ, доклав чимало зусиль для декомунізації в Україні, особисто брав участь у розробці змін до законодавства, яке тепер гарантує доступ до архівів КДБ. А з перших днів повномасштабного вторгнення Росії у 2022-му мобілізувався до лав ЗСУ та став кулеметником на позивний "Клап".

Чернівці-1989. За лаштунками першої "Червоної Рути"

35 років тому у Чернівцях відбулася подія, що змінила культурний ландшафт нашої країни. Незалежність України почалася із співочої революції на стадіоні "Буковина" та виверження нової непідцензурної музики – музики протесту.

Омофор єднання. Чому порятунок Царгорода від русів став святом для киян і українців загалом

Як виникло церковне Свято Покрови й чому воно стало святом військових.

Антон Дробович: "Пам'ять — це поле для справедливості"

Публічне інтерв’ю з головою Інституту національної пам’яті Антоном Дробовичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.