На Львівщині відкрили перший інтерактивний археологічний музей. ФОТО

У Винниках відкрили інтерактивний археологічний музей. Наразі це перший та єдиний такий музей у Львівській області. Вже у сьогодні, 18 листопада, комунальний заклад Львівської обласної ради «Історико-краєзнавчий музей» відкриє нову археологічну експозицію, для відвідувачів.

Про це повідомляє "Гал-Інфо".

 
Фото "Гал-Інфо"

В оновленому музеї представлені археологічні артефакти Західного регіону України, серед яких, зокрема, "меч вікінгів", один із трьох у світі казанів із зображенням свебських воїнів, фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", та інші унікальні артефакти.

У новій експозиції кожен відвідувач матиме змогу дізнатися про історію цього регіону з найдавніших часів і до ХVІІІ ст.

 
Фото "Гал-Інфо"

Перший зал розповідає про історію регіону від 10 тис. років до Р.Х. і до V ст. до Р. Х. та охоплює такі історичні періоди, як палеоліт, мезоліт, неоліт, енеоліт, добу бронзи і раннього заліза.

Саме тут ви зможете побачити фрагмент кам'яної плитки зі "смайликом", дізнатися про життя і побут населення трипільської культури, оглянути рідкісний вотивний скарб бронзових виробів.

 
Фото "Гал-Інфо"

Про історії Львівщини у І тис. після Р.Х. розповідає другий зал. Окрасою цієї частини експозиції, безсумнівно, є так званий "меч вікінга", а також матеріали із дослідження могильника римського часу у Карові (Львівщина), які нещодавно поповнили фондову збірку музею: вироби зі скла , прикраси, зброя, унікальний бронзовий казан, імпортна римська кераміка тощо.

 
Фото "Гал-Інфо"

У третьому залі розповідають про історію формування нашої держави протягом Х – ХVІІІ ст. на основі огляду артефактів із літописних міст Звенигорода, Буська, Галича та Пліснеська, а також Львова.

 
Фото "Гал-Інфо"

Експозиція нового музею покликана популяризувати археологію, застосовуючи для цього нові технології. У музеї використовують ілюстративний матеріал, відеоролики, звукові ефекти та різноманітні реконструкції, які доступно та якісно розкривають цікаві сторінки історії.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.