АНОНС: Перегляд фільму "Іван Лисяк-Рудницький: історія інтелектуала"

Книгарня "Є" запрошує на публічний перегляд фільму "Іван Лисяк-Рудницький: історія інтелектуала" та презентацію збірки "Іван Лисяк-Рудницький. Історичні есе».

Про це повідомляють організатори у Facebook.

 

Фільм розповідає про історика української суспільно-політичної думки, автора праць з історії, що відкривали Європі та світу Україну, Івана Лисяка-Рудницького (1919-1984).

27 жовтня 2019 року виповнюється 100-річчя з дня його народження.

Лейтмотив його творчого життя – переосмислення історії України відповідно до викликів сучасності і включення українського історичного наративу до західного академічного дискурсу.

Учасники:

Євген Бистрицький – доктор філософських наук;

Олександр Сушко – виконавчий директор Міжнародного фонду "Відродження";

Юрій Шаповал – доктор історичних наук та автор фільму;

Ірина Шатохіна – автор-режисер фільму;

Любов Христевич – художник фільму;

Леонід Фінберг – головний редактор видавництва "Дух і Літера";

Модератуватиме зустрічі кандитат політичних наук Ольга Михайлова.

Час: 22 листопада, п'ятниця, 18.00

Місце: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3, м. Київ

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.