На Запоріжжі озброєні "чорні археологи" вщент пограбували курган. ФОТО

Невідомі 26 листопада розграбували курганний могильник біля села Григорівка Запорізького району Запорізької області

Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Департаменту культури, туризму і національностей і релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко. Він уточнив, що злочин зафіксува повідомили краєзнавці, що звернулися до Центру захисту культурної спадщини.

 

"Виїхавши на місце, ми побачили жахливу картину. Один з 10 курганів розграбовано вщент. На фотографіях видно, що "чорні археологи" винесли скіфську катакомбу і впускне ямне поховання - серед шматків каміння фрагмент антропоморфної стели з пограбованого ямного поховання та фрагмент кістки (але, в основному, усі кістки, як і всі знахідки грабіжники забрали).

 

Зафіксували ми також і бічний шурф - з огляду на фрагменти кераміки доби середньовіччя, тут пограбували кочівницьке поховання", - зазначає Мороко.

 

Чиновник із посиланням на свідків додає, що на кургані "працювала" велика група під наглядом озброєних людей.

 

"Ми щиро дякуємо поліції за активну допомогу – "чорні археологи" намагалися пошкодити авто, на якому наші фахівці виїхали на місце, але вчасний приїзд поліціантів цьому завадив!", - завначив Мороко.

Затримати грабіжників не вдалося.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.