У Берліні невідомі відкрили могилу високопоставленого офіцера СС Гейдріха

У Берліні невідомі розкрили могилу обергрупенфюрера СС і генерала поліції Третього Рейху Рейнхарда Гейдріха, якого вбили чеські та словацькі бійці Опору в 1942 році.

Як повідомляє The Бабель із посиланням на BBC, працівники кладовища виявили факт розкриття могили 12 грудня. Поліція встановила, що кістки нациста не чіпали. Мотиви зловмисників поки невідомі. Поліція встановлює причетних і розслідує справу за статтею про осквернення могили.

Рейнхард Гейдріх
Рейнхард Гейдріх

Відомо, що надгробна табличка на похованні була відсутня. Після закінчення Другої світової війни союзники прибрали написи та таблички з могил високопоставлених нацистів, щоб вони не стали місцями паломництва для прихильників нацизму.


Довідково.
Гейдріх був головою Головного управління безпеки рейху під керівництвом лідера СС Генріха Гіммлера і причетний до розробки плану Голокосту.

Вважається, що Гейдріх сподівався згодом очолити нацистську Німеччину, але в травні 1942 року він був вбитий під час операції "Антропоїд" і похований з почестями в Берліні.

Операції "Антропоїд". Два члени чехословацького Опору — словак Йозеф Габчик і чех Ян Кубіш — влаштували засідку на автомобіль Гейдріха. Габчик підбіг до автомобіля і спробував впритул розстріляти нациста, але його пістолет-кулемет заклинило, після чого Кубіш кинув в авто гранату. Гейдріх і його водій отримали смертельні поранення. При вибуху також постраждали сам Габчик і випадкова перехожа.

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.