"Замучила совість". Злодій повернув англійському селу старовинну гармату, яку вкрав 30 років тому

Корабельна гармата XIX століття, яка була вкрадена 30 років тому з села Тілбі в Лінкольнширі (Велика Британія), повернулася на своє місце. І не одна, а з запискою від злодія.

Про це пише ВВС.

 
ВВС

Таких гармат у Тілбі було дві. Їх подарувала жителям села багата місцева сім'я Теннісон д'Ейнкур, на гроші якої в Тілбі були також побудовані школа і зал для зборів, біля якого ці гармати і стояли.

Друге знаряддя теж було вкрадено і до сих пір не знайдено.

Автор написав у записці, що гармата була занесена у вантажівку його "так званими друзями", поки він чекав у машині.

За його словами, це єдиний злочин, який він зробив у своєму житті, і весь цей час з-за участі в цій крадіжці його жахливо мучила совість.

 
ВВС

У записці повідомлялося, що гармата в бойовому стані і з неї навіть кілька разів стріляли на історичних реконструкціях.

Представники місцевої ради сказали, що гармата з'явилася в селі несподівано. Вони раді, що невідомі вирішили, нарешті, проявити порядність і повернути її власникам.

Гармату планують повернути на місце. У селі сподіваються, що коли-небудь знайдеться і друга.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.