АНОНС: Державна архівна служба України презентує комплексний електронний ресурс «Archium/Архіум»

Державна архівна служба України презентує комплексний електронний ресурс «Archium/Архіум» Центрального державного архіву громадських об’єднань України, який дозволить отримати доступ до документів архіву в режимі онлайн будь-коли і звідусіль.

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

 

Спільний пілотний проєкт, покликаний задовольнити в одному програмному продукті потреби усіх зацікавлених – архівістів та різноманітної аудиторії користувачів архівної інформації.

За словами архівістів, "Archium/Архіум" дозволить створити єдиний інформаційний простір архіву, презентувати оцифровані документи в режимі онлайн, здійснювати повнотекстовий пошук інформації, замовляти онлайн через "особистий кабінет" документи до читального залу архіву.

Також комплекс допоможе автоматизувати внутрішні робочі процеси в архіві, пов'язані з комплектуванням, обліком та рухом архівних документів, створенням та удосконаленням довідкового апарату, використанням документів тощо.

Учасники заходу:

Анатолій Хромов – голова Державної архівної служби.

Час: 30 січня, четвер, 11:00.

Місце: Центральний державний архів громадських об'єднань України, читальний зал, вул. Генерала Алмазова, 8 (ст. м. "Печерська"), м. Київ

Контакт: Власенко Світлана (тел. 285-74-05, 067-500-98-56; cdago@arch.gov.ua)

Вхід представників ЗМІ за паспортами та редакційними посвідченнями.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.