АНОНС: Презентація книги «Щоденник добровольця батальйону “Донбас”»

У Львові відбудеться презентація книги Ігоря Михайлишина - “Піаніста” - "Танець Смерті. Щоденник добровольця батальйону “Донбас” та зустріч з автором.

Про це повідомляє Благодійний фонд Карітас.

 

Ігор Михайлишин — доброволець, піаніст, юрист. Музикант, учасник Революції Гідності на Майдані. До лав добровольчого батальйону "Донбас" НГУ потрапив у червні 2014 року. Взяв позивний "Піаніст".

У серпні 2014 року опинився в гущі Іловайського котла у протистоянні зі збройними силами РФ. Після запеклих боїв потрапив в полон де провів 119 днів. Після звільнення вступив до лав ЗСУ у складі батальйону "Донбас-Україна".

Після закінчення військового контракту здобуває професійну музичну освіту в Київському інституті музики імені Р. Глієра.

Історія українського хлопця, не професійного військового, але воїна по духу, який пережив чимало важких, бурхливих та трагічних подій – Майдан, війна, Іловайський котел, загибель побратимів, полон.

Та не дивлячись на це, не здався, не зламався, вистояв, дійшов до кінця, не втратив віри, надії та любові, не втратив почуття краси, яку передає через музику. Ігор у своїй книзі ділиться не тільки буремними історіями пережитого, а й емоційними переживаннями, думками, роздумами, страхами та надіями.


Час: 20 лютого, четвер, 18:30


Місце: Реколекційно-відпочинковий центр "Світлиця", м. Брюховичі, вул. Широка, 4


Участь в даному заході є безкоштовна за умови реєстрації.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.