Земля могла бути “водним світом” три мільярди років тому – вчені

Науковці знайшли докази того, що Земля була покрита глобальним океаном, який перетворив планету на “водний світ” більше 3 мільярдів років тому.

Про це повідомляє The Guardian.

 

"Характерні хімічні сліди були виявлені на древній частині океанічної кори, які вказують на те, що планета колись була позбавлена континентів, наймасивніших частин суші на Землі", - йдеться у повідомленні.

Босвелл Вінг з Університету Колорадо в Боулдері і його колишній постдокторант Бенджамін Джонсон, який працює в Університеті штату Айова, запустили проєкт, щоб відкрити новий шлях у дебатах про те, як могла виглядати давня Земля.

"Земля у ранній період без континентів, що зароджуються, можливо нагадувала "водний світ", що створювало значну перешкоду для появи та еволюції життя на Землі, яке у свою чергу не виключає можливого її існування в інших місцях", - пишуть вчені у науковому журналі Nature Geoscience.

Саме дослідження проходило на геологічній місцевості під назвою Панорама, що розташовується на північному заході Австралії, де океанічна плита морського дна, якій налічується 3,2 мільярда років, була перевернутою назовні.

Всередині цієї давньої кори містяться хімічні підказки про морську воду, яка в той час покривала Землю. Вчені були зосереджені на дослідженні різних видів кисню, які морська вода принесла у земну кору.

Якщо результати цього дослідження у майбутньому знайдуть підтвердження, то це допоможе дослідникам перевірити свої теорії щодо того, де і як на Землі з'явилися перші одноклітинні організми. Також це дасть змогу з'ясувати чи можуть існувати інші світи, придатні для життя.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.