Давньоруський шолом повернули до музею

До фондів Бобруйського краєзнавчого музею після реставрації повернувся унікальний шолом давньоруського воїна

Минулого року у річці Березина було знайдено унікальний шолом з тисячолітньою історією - про це повідомляє сайт Bobrlife.

Знахідка добре збереглась, але потребували реставрації.

"Це предмет елітного воїнського озброєння другої половини Х - першої половини XI століть. На жаль, ми не знаємо, хто його зробив і кому він належав. Існує версія, що власником шолома був князь Ізяслав. Але це не підтверджена інформація" - розповіла старша наукова співробітниця Бобруйського краєзнавчого музею Інна Овсєйчик.

Близько року зайняла реставрація шолома. Тепер унікальна знахідка повернулася у фонди Бобруйського краєзнавчого музею.

 

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.

Світоглядні орієнтири ОУН: приклад Ярослава Стецька

Історик Микола Гаєвой загинув на війні 27 серпня 2024 року. Він навчався в аспірантурі УКУ з історії. Для своєї дисертації обрав політичну біографію Ярослава Стецька. Фрагмент наукової роботи Микола надсилав редакції "Історичної правди". Публікуємо текст Миколи Гаєвого у пам'ять про полеглого Героя.