Створено англомовний ютуб-канал про історію України

Історик та журналіст Едуард Андрющенко створив ютуб-канал KGB files для англомовної аудиторії

На ютубі появився канал англійською мовою про історію України радянської доби.

Едуард Андрющенко – дослідник архівів радянських спецслужб розповідає:

"Вже майже 2 роки я регулярно буваю в архіві СБУ, знаходжу там різні історії та пишу про них статті. За цей час накопичилася чимала кількість сканів та фото документів, десятки тисяч файлів.

Там є безліч історій, які не тягнуть на окрему статтю, але якими все одно кортить поділитися з людьми.

Спочатку я викладав документи у фб, потім торік завів телеграм, який несподівано для мене непогано розкрутився".

Телеграмканал KGB files має версії українською та російською мовами. Його сукупно читають понад 11 тисячі підписників.

"Потім помітив, що інтерес до радянських спецслужб та їхніх архівів є і в західної аудиторії. А от тематичного продукту англійською мовою, зокрема на тому ж ютубі, мало.

І подумав - чому б не спробувати розповідати ці історії у форматі відеоблогу англійською?" - говорить автор ютуб-каналу.

Перше відео на каналі уже готове. Тривають зйомки другого відео – про Чорнобиль.

 

Як зароджувалася французька плеяда Півдня України

Наприкінці XVIII – початку XIX століття Південь України певною мірою став привабливий для іноземних переселенців. У цей час уряд Російської імперії намагавсяу тому числі освоювати регіон руками західноєвропейців. Не останнє місце у цьому процесі займали французи, які утворили тут потужний конгломерат управлінців, аграріїв, промисловців та інших фахівців. Вони не просто приїхали заробляти гроші на торгівлі або вирощуванні винограду, але й дали поштовх до розвитку окремих галузей економіки, якими сьогодні тут продовжують користуватися (суднобудівництво, виноградарство, вівчарство, тощо).

Буркусь: хто сторожив спокій дому Франка?

Це був не безпородний дворовий собака (хоча і в тім нічого лихого нема, навпаки, не виключено, що й таких тримали Франки, бо принаймні в певний час пес був у них не один, а справжній гуцульський вівчур, полонинський собака, чи, як іще називають, карпатська вівчарка

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».