У Дрогобичі створили серію аудіомандрівок містом

Туристично-інформаційний центр Дрогобича, що на Львівщині, підготував добірку аудіоекскурсій і 3D-турів містом, щоб розважити українців під час карантину.

Відповідний список викладено на сторінці Центру в Facebook, передає Укрінформ.

 

"Щоб ви не сумували, ми підготували для вас добірку аудіоекскурсій, промороликів та 3D-турів по Дрогобичу", – йдеться в повідомленні.

До переліку увійшло 25 аудіоекскурсій, 7 промороликів і два 3D-тури – Хоральною синагогою і церквою Святого Юра.

Послухати аудіоісторії можна, зокрема, про вілли Леона Гартенберга, Раймунда Яроша, Яна Невядомського, Розенбуша, Фрідмана; "відвідати" костел святого Варфоломія, Ратушу, солеварню, "Аптеку під Архангелом"; дізнатися про місцевий будинок зі статуєю свободи; "побувати" на вулиці Крокодилів і цвинтарі на Трускавецькій.

За допомогою промороликів можна дізнатися, чому варто відвідати Дрогобич після закінчення карантину й чи потрібно завітати в місцевий Туристично-інформаційний центр.

Крім того, є нагода знайти відповідь на запитання: "Дрогобич – місто солі, аліґанське чи його півтора?".

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.