АНОНС: Онлайн дискусія: «Війна, яка триває: трагедія та уроки Другої Світової війни у новій реальності»

Замах Росії проти України – це частина цієї війни, яка триває. Чи може путінська Росія узурпувати перемогу у Другій Світовій і знову переписати історію? Як зупинити ворожу агресію проти України, Європи, демократії і свободи? Чи здатні ми встановити справжній та остаточний мир у Європі?

Як повідомляє Київський Безпековий Форум про це йтиметься у спеціальній дискусії.

 

8 травня 1945 року нацистська Німеччина капітулювала перед силами союзників. У Другій Світовій війні загинуло від 8 до 10 мільйонів українців і українок.

75 років нас відділяє від дня перемоги над нацизмом. Але продовжується інша війна. Війна за волю народів і права людей. Війна за справедливий світовий лад. Війна проти новітнього імперіалізму і шовінізму.


Учасники розмови:

- Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви;

- Пані Вайра Віке-Фрейберґа, шостий Президент Латвійської Республіки;

- Пан Вітаутас Ландсберґіс, батько відновленої незалежності Литви, перший Голова незалежного сейму Литви;

- Пан Ян Томбінський, польський і європейський дипломат, глава Представництва Європейського Союзу в Україні в 2012-16 роках;

- Пан Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України у 2014-16 роках, засновник Фонду "Відкрий Україну";

- Пан Данило Лубківський, заступник Міністра закордонних справ України у 2014 році – модератор дискусії.


Час: 8 травня, п'ятниця, 15:00


Трянсляція буде доступною на наступних ресурсах:

YouTube Фонду "Відкрий Україну";

Facebook Арсенія Яценюка;

Facebook КБФ;

Сайті Фонду "Відкрий Україну";

Сайті КБФ.


Київський Безпековий Форум – провідний міжнародний форум України з обговорення проблем миру і безпеки. Заснований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" Open Ukraine у 2007 році.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.