Учені дослідили вміст шлунку динозавра і зʼясували його раціон. ФОТО

Динозавр з масивними шпичаками пролежав під землею 110 мільйонів років і зберігся настільки чудово, що вчені змогли дослідити вміст його шлунку та зрозуміти, чим харчувалась прадавня рептилія.

Про це повідомляє CNN.

 

Нутрощі динозавра із залишками їжі — рідкісна знахідка. Якщо раніше вчені витягували з решток тільки насіння та гілки, то з новою знахідкою змогли встановити конкретні рослини.

Нодозавр Borealopelta markmitchelli мільйони років пролежав у запечатаній "могилі" з мулу, а за життя, судячи із вмісту шлунку, був прискіпливим у харчах. Деталі рослинної дієти тварини описані в науковому журналі Royal Society Open Science.

Науковці запевняють, що настільки добре збережених решток динозаврів до цього не було. Їх знайшли у 2011 році в Канаді під час роботи у шахті.

 

Імовірно, динозавр упав у прадавнє море, де занурився в мул на дні та пролежав на одному місці до наших часів. Протягом років науковці прискіпливо відділяли шкіру та кістки від морського каменю, який утворився довкола решток.

За життя рептилія важила понад тонну і харчувалася рослинами — їхні клітини добре збереглись у фрагментах їжі зі шлунку. Переважно це було листя папороті, також були присутні стебла інших рослин, деревина і навіть вугілля.

Вугільний компонент дієти динозавра свідчить, що останні дні свого життя він перебував у згорілому хвойному лісі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!