Урочистості до 100-річчя Варшавської битви та спільної боротьби Армії УНР і Війська Польського проти більшовицької агресії. АНОНС

Посольство України в Республіці Польща запрошує до участі в урочистих заходах з нагоди 100-річчя Варшавської битви та спільної боротьби Армії Української Народної Республіки і Війська Польського проти більшовицької агресії

13 серпня 2020 року, о 10:00 год.

Церемонія відкриття у Варшаві скверу імені генерала Армії Української Народної Республіки Марка Безручка.

вул. Юліана Константи Ордона, на висоті вулиць Яна Казімєжа і Всховської

14 серпня 2020 року, о 18:00 год.

Акція запалення свічок пам'яті "Полум'я братерства" та урочисте відкриття відновлених місць поховань воїнів Української Народної Республіки на Вольському православному кладовищі у Варшаві.

вул. Вольська 138/140

15 серпня 2020 року, о 11:00 год.

Відкриття виставки "За нашу і вашу свободу"… Українсько-польський союз 1920 року. Брати по зброї проти більшовицької агресії.

Територія Музею Королівські Лазні у Варшаві, зовнішня галерея, брама біля кав'ярні "Niepodległa. Miejsce spotkań"

алеї Уяздовські 4

Організатори і партнери:

Посольство України в Республіці Польща, Мерія міста Варшава, Союз польського харцерства, Пласт – українська скаутська організація в Польщі, Фонд Свобода та Демократія, Музей Королівські Лазні, Об'єднання українців в Польщі, Південно-Східний науковий інститут у Перемишлі, Громадська ініціатива опіки над могилами воїнів УНР у Варшаві, Фонд культурної спадщини.

УВАГА! Під час урочистих заходів просимо всіх учасників дотримуватися рекомендацій Головного санітарного інспектора під час стану епідемії COVID-19.

 

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.