Музей космонавтики Корольова отримав статус національного

Президент України Володимир Зеленський 8 вересня підписав указ про присвоєння Музею космонавтики ім. С. П. Корольова у Житомирі статусу національного та завітав туди під час перебування у місті

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Житомирську обласну раду.

 

"Ураховуючи загальнодержавне та міжнародне визнання результатів діяльності комунального закладу "Музей космонавтики ім. С.П.Корольова" Житомирської обласної ради як провідного культурно-освітнього та науково-дослідного закладу зі збереження, вивчення та популяризації музейних колекцій, пов'язаних з космонавтикою, постановляю надати комунальному закладу "Музей космонавтики ім.С.П. Корольова" Житомирської обласної ради статус національного та надалі іменувати його — комунальний заклад "Національний музей космонавтики ім. М.С.П.Корольова" Житомирської обласної ради", - зазначається в указі.

За словами директора закладу Ірини Дячук, попереду на музей чекає масштабна реконструкція, цікаві міжнародні проєкти, технологічне оновлення і участь у розвитку туризму.

"Важливо не робити з пам’яті божество", - Євгеній Стасіневич

Публічне інтерв'ю з літературним критиком Євгенієм Стасіневичем у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Отруєння. Фрагменти книжки Віктора Ющенка"Недержавні таємниці. Нотатки на берегах пам’яті"

Фрагменти автобіографічної книжки третього Президента України.

Андрій Бандера. Батька – за сина

У справі оперативної розробки Степана Бандери, яка зберігається в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України, є низка документів, які стосуються його батька – отця Андрія. Це драматична історія того, як чекісти перекладали свою ненависть до одного з лідерів українського визвольного руху на його близьких родичів.

"Примус до підданства". Перша спроба

"В ліжку з ведемедем. Сусідство з Росією як історичний виклик" - таку назву має нова книжка Олексія Мустафіна, що готується до виходу у видавництві "Фабула". Є в ній глава, присвячена експансії Російської імперії на Кавказі. Зокрема, й в часи правління у Картлі Іраклія II – царя, якому нинішня влада Грузії хоче встановити пам'ятник у своїй столиці. Чому ця ініціатива викликала таке обурення можна зрозуміти із фрагменту книжки, люб'язно наданому "Історичній правді" Олексієм Мустафіним.