Руїни костелу й бункер: на Тернопільщині хочуть облаштувати туристичний хаб

На Тернопільщині планують створити туристичний хаб, який об’єднає привабливі для мандрівників об’єкти Залозецької ОТГ.

Таке рішення було ухвалено під час робочої поїздки представників Управління туризму Тернопільської ОДА до селища Залізці Зборівського району, передає фейсбук-сторінка "Тернопільщина туристична".

 

Серед туристично привабливих об'єктів селища – руїни замку ХVI ст., костелу святого Антонія XVI- XVII ст., пам'ятка історії та військової архітектури – бункер часів Першої світової війни, пам'ятка монументального мистецтва – скульптура святого Роха 1795 року.

Як зазначили в Управлінні туризму Тернопільської ОДА, більшість з цих об'єктів потребують негайного втручання задля їхнього збереження.

Тож після ознайомлення з локаціями було узгоджено позицію підготовки проєкту "Туристичного хабу" на подання для фінансування з Державного фонду регіонального розвитку. Це, переконані в облдержадміністрації та селищній раді, дасть змогу створити нові заклади туристичної інфраструктури.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.